Menu
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kalendář
<<  Listopad  >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
  Navštívili nás

Přemýšlíte o možnosti žít v Záhornici?

Na tomto místě nenaleznete žádné konkrétní adresy, firmy a podobně. Tyto informace naleznete určitě na jiných internetových stránkách.

Pokusily jsme se pouze vžít do role člověka, který si pohrává  s myšlenkou odstěhovat se na trvalo do Záhornice. Co ho asi při rozhodování zajímá a co je pro něj a pro jeho rodinu důležité.

 

 

Co může Záhornice nabídnout dětem: Mateřskou školku a školu 1 - 5 ročník a školní družinu . Veřejnou knihovnu s volným přístupem k Internetu. Spolu s našimi partnery realizujeme také sociální programy, které umožňují získat grantové návrhy pro další studium na vysoké škole. Za výběr zaměstnanců školy, psychologů, pedagogů, logopedů odpovídá ředitel výchovného zařízení. Všechny podklady uchazečů o volná pracovní místa kontrolujeme pomocí letter of recommendation writing service https://elitewritings.com/buy-a-letter-of-recommendation.html.  Po celý rok pořádá naše sdružení mnoho akcí pro děti, vytváří pro ně místa na hraní a zajišťuje pro ně i některé mimoškolní aktivity. Fotbalové družstvo, družstvo roztleskávaček.
      
 Co může Záhornice nabídnout dospělýmZáhornice leží v srdci klidové oblasti, jejíž okraje tvoří prstenec menších a středně velkých měst s rozvinutým podnikáním v oblasti služeb a průmyslové výroby v dojezdové vzdálenosti do 30ti minut. Zároveň nabízí Záhornice svým obyvatelům nezbytný standard pro moderní bydlení v podobě komplexních neustále rozšiřovaných služeb, do kterých patří možnost napojení na obecní plynovod, vodovod, systém svozu domovního odpadu, elektrické a telefonní sítě i kvalitní internetové připojení. Byly již zahájeny práce  na obecní kanalizaci a čističce odpadních vod. Proto je Záhornice výborným místem k životu především pro ty, kdo hledají místo s dobrými možnostmi pracovního uplatnění v rozumné dojezdové vzdálenosti, které ale zároveň není nijak ovlivněno průmyslovou výrobou a existencí velkých, koncentrovaných sídlišť, což je jev typický pro okolní větší centra.

Chcete stavět, rekonstruovat , přestavovat:  V Městci Králové najdete dvě prodejny stavebnin, koupelnové centrum, topenářskou firmu, vodoinstalatéřskou firmu.

Spojení : Autobusem se ze Záhornice dostanete do Městce Králové, odkud jezdí pravidelná autobusová doprava do Kolína, Nymburka, Poděbrad, Prahy a Hradce Králové a nebo Rožďalovic. Odtud je vlakové spojení na Nymburk a Jičín.  Jízdní řád naleznete zde.

Služby v obci:  dva hostince , fotbalové hřiště, 2 kadeřnictví, potraviny, speciální obchod s kořením čaji a sušeným ovocem, truhlárna, kosmetika, prodejna  zemědělských strojů, prodej náhradních autodílů .

Volný čas:- Můžete se stát členem místního fotbalového družstva.
- Můžete se stát členem Mysliveckého sdružení, nebo hasičů.

- Další možnosti cvičení pro dospělé i děti jsou v nedalekém Městci Královém

 

Pravidelné akce: Pálení čarodějnic, pouťová zábava, dětský den, fotbalová utkání, bluegrassový festival, hasičská soutěž, ukončení prázdnin,posvícenská zábava, Mikulášská besídka, Mikulášská pochůzka do všech domů kde mají děti, Vánoční trhy, plesy a dětský karneval. A mnoho dalších nepravidelných akcí.

Příroda: V katastru Záhornice najdete rozlehlý les kde můžete provozovat pěší nebo cyklo turistiku, houbařit, sledovat vzácné živočichy a rostliny žijící v okolí chovného rybníka Jakub .

Služby v blízkém okolí: 5km od nás je Městec Králové, kde najdete lékaře, nemocnici, nově zrekonstruované koupaliště, školu pro 6- 9 ročník, několik restaurací, dvě banky s bankomatem, mnoho obchodů a služeb.

V dojezdové vzdálenosti do 30ti minut: můžete navštívit Poděbrady, Nymburk, Jičín, Kolín, Nový Bydžov, Křinec. V těchto městech je rozvinutá podnikatelská činnost především v oblasti služeb, zemědělství a lehkého průmyslu.

V dojezdové vzdálenosti do 45ti minut: se dostanete do Mladé Boleslavy, Hradce Králové a na jihovýchodní okraj Prahy na Černý Most, do Hloubětína, Malešic, Letňan a Karlína.

Obyvatele: Máte-li děti, je pro vás Záhornice tím pravým místem. Žije zde velký počet mladých rodin s dětmi a jedním z cílů našeho sdružení je hledat možnosti trávení volného času pro jejich děti.

| Autor: | Vydáno dne 21. 08. 2007 | 7085 přečtení |

| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server