Bluegrass fest

Bluegrass fest Záhornice - Memoriál Honzy Macáka festival s duší a tradicí

 

Dovolujeme si představit Vám náš hudební festival, který si za 20let své existence získal velkou oblibu mezi milovníky bluegrassové hudby. Diváci se k nám rádi vracejí pro příjemnou atmosféru, která zde vždy panuje. O popularitě a vysokém kreditu fesitvalu mezi kapelami svědčí fakt, že u nás vystupuje řada těch nejlepších interpretů žánru a každý rok se nám hlásí násobně více kapel, než kolik jich můžeme do dramaturgie fetivalu zařadit.

Festival se žánrově zaměřuje především na bluegrassovou hudbou, která u nás není tolik rozšiřována jako ostatní žánry přesto, že má poměrně širokou hráčskou i posluchačskou základnu. Zacílení na tento žánr je také jedním z důvodů, proč se s přibývajícími ročníky, dostává  festival stále více do povědomí a roste jeho popularita. Neboť v záplavě akcí, které jsou si často velmi podobné tím, jak nabízejí nesourodý koktejl všeho možného, je náš festival jedinečný a proto pro diváky zajímavý. Během  let se zde vystřídalo přes 70 kapel a jednotlivců. Od legend jakou jsou zakladatelé českého bluegrassu a kmenová kapela našeho festivalu Větráci z Kopidlna, nebo poděbradská skupina Oáza. Přes kapely považované za současnou šipičku žánru, oceněné  řadou cen z našich, evropských i amerických bluegrasových festivalů,  jako je Vabank unit, Petr Kus, BG Cwrkot, Petr Brandejs band, Modrotisk a další. Až po kapely jako Fair Play Grass, Lojzíci, Barbecue, Wyrton a jiné které u nás často svoji kariéru začínaly a jejichž kvalitu prověřil čas a uznání našeho publika.

Už od prvního ročníku se snažíme publiku vždy nabídnout také jednu kapelu mimo bluegrassový žánr, především z oblasti folku, nebo country, aby si posluchači na chvíli oddechli od nepřetržitého toku bluegrassové energie. Jako host u nás vystupovala napřílad populární hradecká Lokálka, nebo jedna z nejlepších českých kapel hrajících irský folk Auris z Prahy.

Jak jsme se zmínili již na začátku, festival má mezi milovníky bluegrassu velký kredit a proto není divu, že k nám jezdí jak interpreti, tak milovníci této skvělé muziky ze všech regionů naší republiky. Především pak ze Severních Čech, Plzeňska, Kolínska a Jihlavska kde je bluegrass hojně rozšířen. Návrat a setkávání je vlastně hlavní ideou našeho festivalu. Všichni účastníci si velice pochvalují kamarádské prostředí a atmosféru, která zde každoročně první víkend o hlavních prázdninách vládne. Když k tomu připočteme krásné počasí, které nás až na dva ročníky zatím nezklamalo, není důvod proč se nepřijet podívat.

  

 

      


| Autor: editor | Vydáno dne 19. 02. 2008 | 2969 přečtení |
| Počet komentářů: 926852 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server