Přemýšlíte o možnosti žít v Záhornici?

Autor: editor <(at)>, Téma: Informace, Vydáno dne: 21. 08. 2007

Na tomto místě nenaleznete žádné konkrétní adresy, firmy a podobně. Tyto informace naleznete určitě na jiných internetových stránkách.

Pokusily jsme se pouze vžít do role člověka, který si pohrává  s myšlenkou odstěhovat se na trvalo do Záhornice. Co ho asi při rozhodování zajímá a co je pro něj a pro jeho rodinu důležité.

 

 

Co může Záhornice nabídnout dětem: Mateřskou školku a školu 1 - 5 ročník a školní družinu . Veřejnou knihovnu s volným přístupem k Internetu. Po celý rok pořádá naše sdružení mnoho akcí pro děti, vytváří pro ně místa na hraní a zajišťuje pro ně i některé mimoškolní aktivity. Fotbalové družstvo, družstvo roztleskávaček.
      
 Co může Záhornice nabídnout dospělýmZáhornice leží v srdci klidové oblasti, jejíž okraje tvoří prstenec menších a středně velkých měst s rozvinutým podnikáním v oblasti služeb a průmyslové výroby v dojezdové vzdálenosti do 30ti minut. Zároveň nabízí Záhornice svým obyvatelům nezbytný standard pro moderní bydlení v podobě komplexních neustále rozšiřovaných služeb, do kterých patří možnost napojení na obecní plynovod, vodovod, systém svozu domovního odpadu, elektrické a telefonní sítě i kvalitní internetové připojení. Byly již zahájeny práce  na obecní kanalizaci a čističce odpadních vod. Proto je Záhornice výborným místem k životu především pro ty, kdo hledají místo s dobrými možnostmi pracovního uplatnění v rozumné dojezdové vzdálenosti, které ale zároveň není nijak ovlivněno průmyslovou výrobou a existencí velkých, koncentrovaných sídlišť, což je jev typický pro okolní větší centra.

Chcete stavět, rekonstruovat , přestavovat:  V Městci Králové najdete dvě prodejny stavebnin, koupelnové centrum, topenářskou firmu, vodoinstalatéřskou firmu.

Spojení : Autobusem se ze Záhornice dostanete do Městce Králové, odkud jezdí pravidelná autobusová doprava do Kolína, Nymburka, Poděbrad, Prahy a Hradce Králové a nebo Rožďalovic. Odtud je vlakové spojení na Nymburk a Jičín.  Jízdní řád naleznete zde.

Služby v obci:  dva hostince , fotbalové hřiště, 2 kadeřnictví, potraviny, speciální obchod s kořením čaji a sušeným ovocem, truhlárna, kosmetika, prodejna  zemědělských strojů, prodej náhradních autodílů .

Volný čas:- Můžete se stát členem místního fotbalového družstva.
- Můžete se stát členem Mysliveckého sdružení, nebo hasičů.

- Další možnosti cvičení pro dospělé i děti jsou v nedalekém Městci Královém

 

Pravidelné akce: Pálení čarodějnic, pouťová zábava, dětský den, fotbalová utkání, bluegrassový festival, hasičská soutěž, ukončení prázdnin,posvícenská zábava, Mikulášská besídka, Mikulášská pochůzka do všech domů kde mají děti, Vánoční trhy, plesy a dětský karneval. A mnoho dalších nepravidelných akcí.

Příroda: V katastru Záhornice najdete rozlehlý les kde můžete provozovat pěší nebo cyklo turistiku, houbařit, sledovat vzácné živočichy a rostliny žijící v okolí chovného rybníka Jakub .

Služby v blízkém okolí: 5km od nás je Městec Králové, kde najdete lékaře, nemocnici, nově zrekonstruované koupaliště, školu pro 6- 9 ročník, několik restaurací, dvě banky s bankomatem, mnoho obchodů a služeb.

V dojezdové vzdálenosti do 30ti minut: můžete navštívit Poděbrady, Nymburk, Jičín, Kolín, Nový Bydžov, Křinec. V těchto městech je rozvinutá podnikatelská činnost především v oblasti služeb, zemědělství a lehkého průmyslu.

V dojezdové vzdálenosti do 45ti minut: se dostanete do Mladé Boleslavy, Hradce Králové a na jihovýchodní okraj Prahy na Černý Most, do Hloubětína, Malešic, Letňan a Karlína.

Obyvatele: Máte-li děti, je pro vás Záhornice tím pravým místem. Žije zde velký počet mladých rodin s dětmi a jedním z cílů našeho sdružení je hledat možnosti trávení volného času pro jejich děti.